Aktualności

Jul 26, 2022
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy lokali

w klatkach schodowych nr 1 - 3

                osiedla przy ul. Villardczyków 10

 

NAPRAWA BRAMY

W PODZIEMNYM PARKINGU „C”

( miejsca postojowe nr 1 – 39 )

 

     Dział Eksploatacji „Południe” uprzejmie informuje, że brama w podziemnym parkingu uległa awarii. Serwis przyjedzie jutro to jest w środę 27.07 około godziny 9:00 tak więc

w środę 27. lipca

od godz. 9:00 przez około 3 godziny

komunikacja przez bramę będzie niemożliwa.

Przepraszamy za związane z tym uciążliwości.

Mar 28, 2021
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

 

Mieszkańcy osiedla przy ul. VILLARDCZYKÓW 10

CODZIENNA DEZYNFEKCJA WIND


Zarząd P.S.M. „Idealne Mieszkanie”

uprzejmie informuje, że

począwszy od wtorku 30 marca

codziennie o godzinie 12:00

do odwołania kabiny wind będą dezynfekowane „mgłą aerozolu” z płynu dezynfekującego.

Prosimy w miarę możliwości o nie korzystanie z wind przez pół godziny od zabiegu dezynfekcji

czyli od 12:00 do 12:30.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Zarząd

P.S.M. „Idealne Mieszkanie”

Mar 14, 2021
Kategoria: osiedle Villardczyków 10
W załaczeniu przesyłamy do Pantswa wiadomości INFORMACJĘ dotycząca zasad naliczania opłat za wywóz odpadów komunlanych
Jan 19, 2021
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

informacjainne.pdf

INFORMACJA

W załączeniu przesyłamy do wiadomości Informację o wysokości stawek eksploatacyjnych i funduszu remontowego 2021 z prośbą o zapoznanie się.

Apr 9, 2020
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy osiedla

                    przy ul. Villardczyków 8 i 10

 

 

ZAKAZ  UŻYWANIA  GRILLÓW

 

   Dział Eksploatacji „Południe” uprzejmie przypomina, że - zgodnie z Regulaminem Porządku Domowego ( § 16, pkt 19 ) -  zabrania się używania grillów, zarówno węglowych jak i gazowych, na balkonach, loggiach, tarasach i w ogródkach.  

Regulamin jest dostępny w ochronie osiedla, na internetowej  stronie  półdzielni www.psm-im.com.pl i we wszystkich biurach.     

Z góry dziękujemy za respektowanie tego zakazu !

Jan 24, 2020
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Warszawa, styczeń 2020 r.                                                                                             

 

Wyniki ankiety w sprawie usługi ochrony.                                                          Osiedle Villardczyków 8/10

 

W  budynku na osiedlu Villardczyków 8/10 znajduje się 161 lokali.  W ankiecie wzięło udział 96 właścicieli lokali (ponad 50%) .

 

Wyniki ankiety:

 • za utrzymaniem obecnego stanu (24 godzinny dzień pracy)        -        52 właścicieli,

 

 • za ograniczeniem czasu pracy do 16 godz. (700- 2300)                  -        16 właścicieli,

 

 • za ograniczeniem czasu pracy do 10 godz. (2300 - 700)                    -         1 właściciel,

 

 • za rezygnacją z ochrony budynku (będąc jednocześnie               –       19 właścicieli,

za rozbudową monitoringu)

 • za rezygnacją z usługi ochrony                                                                     -           8 właścicieli

 

 

W wyniku przeprowadzonej ankiety Zarząd Spółdzielni po konsultacji z Radą Nadzorczą podjął decyzję o pozostawieniu czasu pracy ochrony na dotychczasowych warunkach .

 

                                                                                             

                                                                                                          Zarząd

                                                                                       PSM „Idealne Mieszkanie”

Aug 5, 2019
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Nieoficjalnie: Galerii Kabaty nie będzie. Tesco sprzedało grunt przy al. KEN

Tesco ostatecznie rezygnuje z budowy Galerii Kabaty. Grunt u zbiegu alei KEN i Wąwozowej sprzedano firmie deweloperskiej Echo Investment, która chce wybudować w tej lokalizacji mieszkania z niewielką częścią handlowo-usługową. O takim scenariuszu pisaliśmy na Haloursynow.pl już w lutym.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl spółka Kabaty Investments sprzedała nieruchomość przy alei KEN firmie Echo Investment, która ma wybudować tam kompleks mieszkaniowy z niedużą częścią handlowo-usługową. W lutym pisaliśmy, że Tesco poszukuje kupca na tę nieruchomość. Firmą, z którą prowadzono zaawansowane rozmowy był południowoafrykański deweloper Heriot Reit. Negocjacje jednak zerwano. Tesco - spośród wielu zainteresowanych - wybrało ostatecznie firmę Echo Investment, która nabyła 4,5 hektarową działkę.

Nabywca nie chce rozmawiać na temat inwestycji. - Dziękuję za zainteresowanie naszą działalnością, ale Echo Investment z zasady nie komentuje transakcji, które się toczą na rynku - odpowiada na szereg naszych pytań Emil Górecki z Echo Investment.

Jak udało nam się ustalić jeszcze przez najbliższe trzy lata Tesco będzie prowadzić hipermarket na Kabatach jako najemca, a w tym czasie Echo będzie załatwiać formalności związane z budową nowego obiektu. Ma to być kompleks mieszkalno-handlowy, jednak część handlowa ma być znacznie skromniejsza od planowanej przez Tesco galerii. Brytyjska sieć ma w niej prowadzić supermarket, dużo mniejszy niż obecnie. Plany te wpisują się w nową strategię Tesco, które zmienia charakter swojej działalności na polskim rynku. Pozbywa się hipermarketów i inwestuje w mniejsze sklepy, przynoszące wyższe zyski.

Zabudowa mieszkaniowa na działce Tesco jest dopuszczalna. Została przewidziana w planie miejscowym z 2008 roku wzdłuż ul. Sępa-Szarzyńskiego, mimo że cały teren ma funkcję handlowo-usługową. Powstać tam mogą bloki naprzeciwko tych przy ul. Zaruby 9 i 11, i o podobnej jak one wysokości.

Historia niedoszłej Galerii Kabaty sięga 2012 r. Od tego czasu Tesco próbowało rozbudować swój hipermarket. Celem było przekształcenie go w duże centrum handlowe. Okoliczni mieszkańcy od początku protestowali w obawie przed ogromnym hałasem, zwłaszcza w godzinach porannych.

Inwestor kilka razy próbował uzyskać decyzję środowiskową, która umożliwia starania o pozwolenie na budowę. Bezskutecznie. Budowa, która miały się rozpocząć wiosną 2015 r., nie ruszyła. W kwietniu 2017 r. radni ursynowscy zaapelowali do władz Warszawy o zmianę planu miejscowego na Kabatach.

Mar 20, 2019
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

 

WŁAŚCICIELE LOKALI MIESZKALNYCH I UŻYTKOWYCH

 

OPŁATY ZA UŻYTKOWANIE WIECZYSTE GRUNTÓW

 

Szanowni Państwo,

 

Przekazujemy poniżej informację Urzędu Dzielnicy Ursynów zamieszczoną na stronie internetowej

 

            http://ursynow.pl/uzytkowanie-wieczyste-w-2019-roku/

„Użytkowanie wieczyste w 2019 roku

 

W przypadku gdy przed dniem 31 marca 2019 r. nie otrzymają Państwo zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości uzasadnione jest wniesienie do 31 marca opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego w dotychczasowej wysokości. W przypadku otrzymania zaświadczenia w późniejszym terminie będzie możliwe przeksięgowanie wpłaconej kwoty na poczet opłaty przekształceniowej.

W przypadku zapłaty na rzecz miasta przez byłego użytkownika wieczystego opłaty za użytkowanie wieczyste w 2019 r, warunkiem jej przeksięgowania i zaliczenia na opłatę przekształceniową będzie uzyskanie przez byłego użytkownika wieczystego zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie oraz złożenie przez niego dyspozycji przeksięgowania zapłaconej opłaty.

W przypadku zgłoszenia przez byłego użytkownika wieczystego zamiaru uiszczenia wpłaty jednorazowej warunkiem przeksięgowania wcześniej wpłaconej opłaty rocznej będzie złożenie przez byłego użytkownika wieczystego dyspozycji jej przeksięgowania.

W przypadku powstania nadpłaty po dokonaniu rozliczenia przypisanych należności i dokonanych wpłat, zwrot nadpłaty dokonywany będzie na wniosek osoby wpłacającej.”

W przypadku lokali osób posiadających spółdzielcze własnościowe  prawo do lokalu (lokale nieprzewłaszczone) opłatę roczną za wieczyste użytkowanie wnosi Spółdzielnia, natomiast użytkownicy tych lokali wpłacają w miesięcznych opłatach eksploatacyjnych.

Zarząd

PSM „Idealne Mieszkanie”

Mar 7, 2019
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

 

                                                                                                          Warszawa, 2019.03.07

 

PRZEKSZTAŁCENIE UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO GRUNTU WE WŁASNOŚĆ

 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że toczące się postępowanie  w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w  prawo własności tych gruntów ( zgodnie z ustawą z 29 lipca 2005r.)  zostanie umorzone przez Urząd Dzielnicy  z dniem 31 marca 2019r.

Po dniu 31 marca 2019r.  Urząd Dzielnicy przystąpi do zbadania przesłanek do wydania zaświadczenia potwierdzającego przekształcenie.

Do czasu wydania zaświadczenia przez Urząd Dzielnicy nie będziemy posiadali wiedzy, czy nieruchomość ulega przekształceniu z mocy prawa ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2019r, czy może z powodu zabudowy budynkami o różnym przeznaczeniu (tzw nieruchomość mieszana), przekształcenie nastąpi  z dniem wyłączenia z księgi wieczystej gruntu niespełniającego warunków, o których mowa w art. 1 ust. 2 i 5 ustawy)

 Z uwagi na fakt, że z dniem 31.03.2019r. upływa termin  wniesienia opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego, a jeśli do tego  dnia, nie otrzymamy zaświadczeń  z Urzędu Dzielnicy,  zasadnym staje się  wniesienie opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego w dotychczasowej wysokości z zastrzeżeniem możliwości przeksięgowania wpłaconej kwoty na poczet opłaty przekształceniowej w przypadku wydania zaświadczenia w późniejszym terminie.

 

                                                                                                          ZARZĄD

                                                                                     PSM „IDEALNE MIESZKANIE”

Jul 12, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                             przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

 

ZAKAZ  UŻYWANIA  GRILLÓW

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  przypomina ,  że  -  zgodnie  z  Regulaminem  Porządku  Domowego  ( § 9 pkt 3 ,  § 16 pkt 19 )  -  zabrania  się  używania  grillów ,  zarówno  węglowych  jak  i  gazowych ,  na  balkonach ,  loggiach ,  tarasach  i  w  ogródkach .  

Regulamin  jest  dostępny  w  ochronie  osiedla ,  na  internetowej  stronie  spółdzielni  www.psm-im.com.pl  i we  wszystkich  biurach .    

Z  góry  dziękujemy  za  respektowanie  tego  zakazu !

May 21, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                    przy ul. Villardczyków 8 i 10

 

 

PORZĄDEK  NA  TERENIE  PARKINGU 

DLA  ROWERÓW

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że  zgodnie  z  informacją ,  z  dnia  18-go  kwietnia 

w  dniu  dzisiejszym  z  terenu  parkingu  dla  rowerów 

ZOSTAŁY  USUNIĘTE  NIEOZNACZONE  ROWERY ,

których  wygląd  i  stan  techniczny  wskazywały  na  to ,  że  były  od  dłuższego  czasu  nieużywane  –  prawdopodobnie  porzucone  przez  właścicieli .  Rowery  takie  były  2 .

     Jeżeli  przez  pomyłkę  usunęliśmy  rower ,  który  ma  być  w  dalszym  ciągu  używany ,  PRZEPRASZAMY  a  jego  właściciela  prosimy  o  zgłoszenie  się  do  Działu  Eksploatacji  „ Południe ” ;  usunięte  rowery  zamierzamy  przechowywać 

do  31-go  sierpnia 2018  roku .

Dziękujemy  za  współpracę  mieszkańcom ,  którzy  oznaczyli  użytkowane  rowery !

Apr 19, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                            przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

NADZÓR  NAD  DZIEĆMI

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  rodziców  i  opiekunów  o  nadzór  nad  dziećmi  bawiącymi  się  na  terenie  osiedla .

Dzieci  pozostawione  bez  opieki  osób  dorosłych  bawią  się  nie  tylko  w  miejscach  do  tego  przeznaczonych  ale  także  na  zieleńcach ,  klatkach  schodowych ,  w  windach  i  podziemnych parkingach .  W  wyniku  tego  niszczona  jest  osiedlowa  zieleń  i  zakłócany  spokój  mieszkańców ;  zabawy  w  windach  a  zwłaszcza  w  podziemnych  parkingach  są  ponadto  bardzo  niebezpieczne .  Niektórzy  kierowcy  jeżdżą  na  terenie  parkingów  o  wiele  za  szybko .  Wystarczy  chwila  nieuwagi  i  zaabsorbowane  zabawą  dziecko  może  zostać  potrącone  przez  samochód !  Przypominamy  również  o  sprzątaniu  zabawek  porzucanych  czasem  przez  dzieci  na  terenie  osiedla ,  które  mogą  spowodować  nieszczęśliwy  wypadek .

Prosimy  rodziców  i  opiekunów  dzieci  o  respektowanie  poniższych  zasad ,  zgodnie  z  obowiązującym  w  spółdzielni  Regulaminem  Porządku  Domowego  ( regulamin  jest  dostępny  w  ochronie  osiedla  i  na  stronie  internetowej

www.psm-im.com.pl ) :

1.  Zabrania  się  niszczenia  roślinności  na  terenach  zielonych  osiedla  ( § 16, pkt 21  regulaminu ) .

2.  Zabrania  się  zabaw  i  jazdy  na  rowerach ,  rolkach ,  deskorolkach  itp.  w  parkingach  podziemnych ,  piwnicach ,  korytarzach  i  klatkach  schodowych  ( § 12 , pkt 1 ) .

3.  Dzieci  nie  powinny  jeździć  windami  bez  opieki  osób  dorosłych  ani  wjeżdżać  do  wind  na  rolkach ,  wrotkach  itp.

Chcemy  też  zwrócić  Państwa  uwagę  na  fakt ,  że  ochrona  i  pracownicy  spółdzielni  są  UPOWAŻNIENI  i  ZOBOWIĄZANI  do  zwracania  uwagi  dzieciom  i  wszystkim  osobom  przebywającym  na  terenie  osiedla ,  które  nie  przestrzegają  regulaminu  ( § 18 , pkt a ) .  Będziemy  zatem  wdzięczni  za  reagowanie  na  ich  uwagi  podyktowane  troską  o  poszanowanie  wspólnego  mienia  i  zgodne  współżycie  mieszkańców .

Z  góry  dziękujemy  za  współpracę !

Apr 19, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Użytkownicy  podziemnego  parkingu

                        na  terenie  osiedla 

przy  ul. Villardczyków  10

 

 

ODKURZANIE  PARKINGU

 

     Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że  w  wymienionych  poniżej  dniach ,  w  godzinach  9:00 – 16:00 ,  posadzka  parkingu  będzie  czyszczona  według  poniższego  harmonogramu :

19.04 ( czwartek ) miejsca  postojowe  nr  40 – 73

24.04 ( wtorek ) miejsca  postoj. nr  1 - 39

Prosimy  o  usunięcie  pojazdów  i  rzeczy  przechowywanych  na  miejscach  postojowych  w  celu  umożliwienia  wykonania  pracy .

Z  góry  dziękujemy  za  współpracę !

Apr 19, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                            przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

PORZĄDEK  NA  TERENIE  PARKINGU 

DLA  ROWERÓW

 

     Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  o  Państwa  pomoc  w  uporządkowaniu  parkingu  dla  rowerów.

Stan  techniczny  i  wygląd  niektórych  rowerów  wskazuje ,  że  są  one  od  dłuższego  czasu  nieużywane  lub  porzucone .

Być  może ,  ich  właściciele  nie  mieszkają  już  na  terenie  osiedla  a  pozostawione  przez  nich  rowery  zajmują  niepotrzebnie  miejsca ,  z  których  mogliby  skorzystać  inni  mieszkańcy .

W  związku  z  powyższym  prosimy  właścicieli  rowerów  aby  w  terminie

do  piątku  27-go  kwietnia

oznaczyli  je  kartkami  z  zapisanymi  numerami  lokali .

Po  tym  terminie  nieoznaczone  rowery  zostaną  usunięte  z  parkingu .

Z  góry  dziękujemy  za  Państwa  pomoc ! 

Feb 13, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

                             Warszawa, 13.02.2018r.

Szanowni Mieszkańcy

Na stronie internetowej i na tablicach ogłoszeń udostępniliśmy Państwu pismo Burmistrza Dzielnicy Ursynów p. Roberta Kempy z dnia 30.01.2018 w sprawie rozbudowy supermarketu TESCO.                            5 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Architektury i Ochrony Środowiska na którym omówiono parametry tej inwestycji m. in. wielkość tego obiektu.

 Na działce będącej własnością inwestora o pow. 40.075 m2 planowana jest budowa galerii o:

 • pow. zabudowy 30.575 m2 ( obecny supermarket – pow. zabudowy 14.460 m2),
 • wysokość zabudowy od strony al. KEN 28 m i kaskadowo zmniejszająca się w kierunku Lasu Kabackiego do 13 m   ( obecnie wysokość 8,76),
 • ilość kondygnacji – 4 naziemne, 2 podziemne (1600 miejsc postojowych),
 • długość budynku  309 m ( obecnie 164,60 m),
 • szerokość budynku 129 m ( obecnie 98,40 m ).

Komisja , przedstawiciele  spółdzielni i mieszkańcy Kabat zgłosili szereg uwag i obaw do tak dużego obiektu w tej części Warszawy gdyż spowoduje on duże uciążliwości dla mieszkańców całego Ursynowa. Zwielokrotniony ruch samochodowy (6400 samochodów + 40 tirów do rozładunku dziennie) spowoduje zwiększony hałas, znaczną emisję spalin, większe zatłoczenie na ulicach, korki i już odczuwalny brak miejsc parkingowych. Na dachu galerii na wysokości okien i balkonów okolicznych domów, przewidziano montaż 300 urządzeń (wentylatoów i klimatyzatorów) wyrzucających zanieczyszczone powietrze i emitujących znaczny hałas.  Już dziś mieszkańcy sąsiadujących domów odczuwają uciążliwości związane z nocnymi dostawami towarów..

Zarząd PSM „Idealne Mieszkanie” podziela stanowisko Rady Dzielnicy Ursynów oraz mieszkańców Kabat w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Wnioskujemy o  zmniejszenie wielkości planowanej  galerii oraz wprowadzenie rozwiązań zmniejszających uciążliwości dla mieszkańców ( hałas, dostawy towarów, uliczki wewnętrzne, dojazdy, parkingi).

Dlatego też zwracamy się do mieszkańców, którzy są również zaniepokojeni planowaną inwestycją o wyrażenie swojego stanowiska poprzez wysłanie  przygotowanego pisma do :

Wzory pism przygotowane do wydruku można pobrać ze strony internetowej Spółdzielni www.psm-im.com.pl w zakładce „aktualności danego osiedla” . Wydrukowane pisma można również pobrać w pomieszczeniu ochrony.

Podpisane pisma należy:

 • złożyć w Ochronie Osiedla w terminie do dnia 19 lutego 2018r.

Pisma  zostaną zawiezione przez pracownika Spółdzielni do poszczególnych adresatów,

 • wysłać pocztą na wskazane adresy.

Informujemy jednocześnie, że z Raportem o oddziaływaniu na środowisko dot. rozbudowy Tesco (budowy zespołu usługowo-handlowego) można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów.

                                                                      

                                                                                              ZARZĄD

                                                                                  PSM „IDEALNE  MIESZKANIE”

Jan 31, 2018
Kategoria: osiedle Villardczyków 10
W załaczeniu przesyłamy do Państwa wiadomości Pismo Burmistrza Dzielnicy Ursynów w sprawie rozbudowy TESCO 
Sep 15, 2017
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                        przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

 

SPRAWY  PORZĄDKOWE

 

Szanowni  Państwo !

     Na  terenie  osiedla  zmieniają  się  co  jakiś  czas  właściciele  mieszkań ;  część  lokali  jest  wynajmowana  i  naturalną  koleją  rzeczy,  często  zmieniają  się  ich  mieszkańcy .

Pragniemy  w  związku  z  tym  przypomnieć  Państwu ,  a  zwłaszcza  nowym  mieszkańcom ,  o  podstawowych  zasadach  porządkowych  obowiązujących  na  terenie  osiedla .  Są  one  obszernie  omówione  w  Regulaminie  Porządku  Domowego

( regulamin  jest  dostępny  w  naszym  biurze ,  ochronie  osiedla  a  także  na  stronie  internetowej  spółdzielni : 

www.psm-im.com.pl )  i  nieco  zwięźlej  w  Dobrych  Praktykach  na  Naszym  Osiedlu .

Poniżej  przedstawiamy  tylko  najważniejsze  zagadnienia :

1.  Zwracamy  uwagę ,  że  w  godzinach  22:00  - 6:00  obowiązuje  CISZA  NOCNA .

     Odtwarzanie  muzyki ,  gra  na  instrumentach ,  prace  domowe  powinny  odbywać  się  w  tym  czasie ,  w  sposób  jak  najmniej  uciążliwy  dla  sąsiadów .

     Przypominamy  jednocześnie ,  że  głośne  prace  remontowe  lub  porządkowe  w  lokalach  mogą  być  wykonywane  tylko  w  dni  powszednie ,  w  godzinach  8:00 – 20:00 .

2.  Prosimy  właścicieli  psów  o  wyprowadzanie  ich  na  smyczy  i  w  kagańcu  oraz  przestrzeganie  zakazu  wpuszczania  psów  na  zieleńce  i  place  zabaw  dla  dzieci .  Przypominamy  również ,  że  właściciele  psów  powinni  sprzątać  pozostawione  przez  nie  odchody  a  także  dbać  o  ich  regularne  szczepienia  ochronne .

3.  Prosimy  o  nie  dokarmianie  ptaków  i  bezpańskich  kotów  na  terenie  osiedla .  Zwierzęta  te ,  zwabione  pokarmem ,  pojawiają  się  na  osiedlu  w  dużej  liczbie ,  zanieczyszczając  je  odchodami  i  stwarzając  większe  ryzyko  zakażenia  mieszkańców  chorobami  odzwierzęcymi .

4.  Prosimy  nie  wyrzucać  przez  okna  czy  z  balkonów  żadnych  przedmiotów .  Mieszkańcy  lokali  na  parterze  znajdują  w  swoich  ogródkach  niedopałki  papierosów ,  puszki  po  napojach  i  inne  śmieci .  Lżejsze  przedmioty  mogą  być  zrzucane  z  balkonów  przez  podmuchy  wiatru ;  prosimy  zatem  o  nie  pozostawianie  ich  na  balkonach .

5.  Ze  względu  na  dobrosąsiedzkie  stosunki ,  wszelkie  poczynania  w  częściach  wspólnych  osiedla  -  a  szczególnie  na  klatkach  schodowych  -  powinny  być  uzgadniane  z administracją .  Jeżeli  chcecie  Państwo  dekorować  klatki  schodowe  roślinami  czy  innymi  przedmiotami ,  prosimy  zainteresować  się  czy nie  będą  one  przeszkadzały sąsiadom .

     Przypominamy  jednocześnie ,  że  ze  względów  przeciwpożarowych ,  jakiekolwiek  ograniczanie  ciągów  komunikacyjnych  -  zarówno  na  klatkach  schodowych ,  w  korytarzach  piwnicznych  jak  i  podziemnym  parkingu  -  jest  zabronione .

   Prosimy  w  związku  z  tym  o  nie  przechowywanie  na  klatkach  schodowych  rowerów  i  innych  przedmiotów !

     Oprócz  względów  bezpieczeństwa  rowery  utrudniają  utrzymywanie  w  czystości  posadzek  a  także  powodują  zabrudzenia  ścian .

   Prosimy  także  o  usunięcie  z  miejsc  postojowych  w  podziemnych  parkingach  i  korytarzy  piwnicznych  wszelkich  przedmiotów ,  zwłaszcza  łatwopalnych ,  które  stanowią  dodatkowe  zagrożenie  pożarowe  dla  mieszkańców :  tekturowych  pudeł ,  mebli ,  desek ,  opakowań  itp.

     Prosimy  nie  pozostawiać  na  klatkach  schodowych  worków  ze  śmieciami ,  butów  itp.

6.  Podczas  jazdy  w  parkingach  należy  zachować  szczególną  ostrożność  i  minimalną  prędkość .  Z  niepokojem  obserwujemy ,  że  niektórzy  kierowcy  poruszają  się  tam  o  wiele  za  szybko . 

     Prosimy  o  rozwagę ! Do  parkingu  wchodzą  nie  tylko  dorośli ;  często  towarzyszą  im  małe  dzieci .  Wystarczy  chwila  nieuwagi  i ...  SKUTKI  BRAWURY  MOGĄ  BYĆ  TRAGICZNE .

7.  Rodzicom  i  opiekunom  przypominamy  o konieczności  nadzoru  nad dziećmi .  Nie  powinny  one  w  trakcie  zabawy  dewastować  wspólnego  mienia  -  klatek  schodowych  czy  zieleńców .  Nie  wolno  jeździć  na  rolkach ,  deskorolkach ,  wrotkach  itp.  po  klatkach  schodowych  ani  wjeżdżać  na  nich  do  wind .  Zwracamy  też  uwagę ,  że  dzieci  nie  powinny  jeździć  windami  bez  opieki  osób  dorosłych .

     Prosimy  również  zadbać  o  zabawki  porzucane  czasem  przez  dzieci  na  terenie  osiedla .  Mogą  one  spowodować  nieszczęśliwy  wypadek ,  szczególnie  po  zapadnięciu  zmroku ;  pamiętajmy ,  że  MIESZKAJĄ  WŚRÓD  NAS  TAKŻE  OSOBY  W  PODESZŁYM  WIEKU ,  o  mniejszej  sprawności ,  słabszym  wzroku  itp.

8.  Prosimy  o  zamykanie  drzwi  prowadzących  do  podziemnych  parkingów  a  mówiąc  dokładniej  -  o  umożliwienie  ich  zamykania  automatycznym  zamykaczom .

     Drzwi  w  parkingach  pełnią  ważną  rolę  ogniochronną  -  w  przypadku  pożaru  mają  uniemożliwić  rozprzestrzenianie  się  ognia i  dymu na  wyższe  kondygnacje .  Pozostawianie  ich  w  pozycji  otwartej  stwarza  potencjalne  zagrożenie  dla  mieszkańców  budynku .  Ponadto  otwarte  drzwi  umożliwiają  dostęp  do  parkingów  nie  tylko  jego  użytkownikom  ale  wszystkim  osobom  przebywającym  w  budynku ;  zwiększa  to  ryzyko  kradzieży  lub  włamań  do  samochodów .

9.  Mieszkańcy ,  którzy  goszczą  akwizytorów ,  przedstawicieli  firm  i  organizacji  oferujących  rozmaite  usługi  powinny  dopilnować  aby  po  zakończonej  wizycie  osoby  te  opuszczały  teren  osiedla .  W  przeciwnym  wypadku ,  po  zakończeniu  spotkania ,  akwizytorzy  usiłują  oferować  swoje  produkty  bądź  usługi  innym  mieszkańcom ,  dzwoniąc  bezpośrednio  do  drzwi  ich  lokali .

     Powoduje  do  dyskomfort  sąsiadów  i  poczucie ,  że  osiedle  jest  niewłaściwie  chronione .

10. Pragniemy  też  zwrócić  Państwa  uwagę  na  wyrzucanie  śmieci  -  zwykłe  odpady  eksploatacyjne  ( odpady  zmieszane )  prosimy  wyrzucać  w  zamkniętych  workach  co  pozwoli  zminimalizować  przykry  zapach  w  komorach  śmietnikowych .

     Surowce  wtórne  ( papier ,  szkło  plastik )  należy  wrzucać  do  przeznaczonych  do  tego  celu  pojemników .  W  przypadku  odpadów  papierowych  i  plastikowych  prosimy  zadbać  o  to  aby  zajmowały  jak  najmniejszą  objętość  poprzez  ich  zgniatanie .

     Odpady  o  dużych  gabarytach  prosimy  wyrzucać  tylko  w  terminach  podawanych  przez  nas  w  ogłoszeniach .

     Nie  przestrzeganie  tych  terminów  powoduje ,  że  w  pobliżu  komór  śmietnikowych  stale  zalegają  różne  przedmioty  co  psuje  estetykę  osiedla .

11. Prosimy  nie  gromadzić  na  balkonach  i  w  ogródkach  przedmiotów ,  które  w  widoczny  sposób  oszpecają  wygląd  budynku  ( § 16 , pkt 3  Regulaminu  Porządku  Domowego ) .

Chcemy  też  zwrócić  Państwa  uwagę  na  fakt ,  że  ochrona  i  pracownicy  spółdzielni  są  UPOWAŻNIENI  i  ZOBOWIĄZANI  do  upominania  wszystkich  osób  mieszkających  lub  tylko  przebywających  na  terenie  osiedla ,  które  nie  przestrzegają  zasad  określonych  w  regulaminie  ( § 18 , pkt a ) .  Będziemy  zatem  wdzięczni  za  reagowanie  na  ich  uwagi  podyktowane  troską  o  poszanowanie  wspólnego  mienia  i  zgodne  współżycie  mieszkańców .

 

MAMY  NADZIEJĘ ,  ŻE  POWYŻSZE  PROŚBY  I  ZALECENIA  PRZYJMIECIE  PAŃSTWO  ZE  ZROZUMIENIEM  ZA  CO  Z  GÓRY  DZIĘKUJEMY !

Sep 15, 2017
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                            przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

 

WYRZUCANIE  ODPADÓW 

O  DUŻYCH  GABARYTACH

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  o  wyrzucanie  odpadów  o  dużych  gabarytach  TYLKO  W  TERMINACH  PODAWANYCH  PRZEZ  NAS  W  OGŁOSZENIACH .

Nie  respektowanie  tych  terminów  powoduje ,  że  w  pobliżu  komór  śmietnikowych  stale  zalegają  różne  przedmioty  co  psuje  estetykę  osiedla .  Przypominamy ,  że  firma 

„ Sita  Polska ”  wywozi  duże  odpady  regularnie  co  4  tygodnie .

Z  góry  dziękujemy  za  współpracę !

Sep 15, 2017
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

PSM  „ Idealne  Mieszkanie ”

Dział  Eksploatacji  „ Południe ”

02-798  Warszawa , ul. Kabacki  Dukt  5

tel. ( 22 ) 446 14 04 ,  ( 22 ) 400 02 45 ,  887 104 100

e-mail :  eksploatacja.poludnie@psm-im.com.pl

13.09.2017 r.

 

 

                               Mieszkańcy  osiedla

                            przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

NADZÓR  NAD  DZIEĆMI

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  rodziców  i  opiekunów  o  nadzór  nad  dziećmi  bawiącymi  się  na  terenie  osiedla .

Dzieci  pozostawione  bez  opieki  osób  dorosłych  bawią  się  nie  tylko  w  miejscach  do  tego  przeznaczonych  ale  także  na  zieleńcach ,  klatkach  schodowych ,  w  windach  i  podziemnych parkingach .  W  wyniku  tego  niszczona  jest  osiedlowa  zieleń  i  zakłócany  spokój  mieszkańców ;  zabawy  w  windach  a  zwłaszcza  w  podziemnych  parkingach  są  ponadto  bardzo  niebezpieczne .  Niektórzy  kierowcy  jeżdżą  na  terenie  parkingów  o  wiele  za  szybko .  Wystarczy  chwila  nieuwagi  i  zaabsorbowane  zabawą  dziecko  może  zostać  potrącone  przez  samochód !  Przypominamy  również  o  sprzątaniu  zabawek  porzucanych  czasem  przez  dzieci  na  terenie  osiedla ,  które  mogą  spowodować  nieszczęśliwy  wypadek .

Prosimy  rodziców  i  opiekunów  dzieci  o  respektowanie  poniższych  zasad ,  zgodnie  z  obowiązującym  w  spółdzielni  Regulaminem  Porządku  Domowego  ( regulamin  jest  dostępny  w  ochronie  osiedla  i  na  stronie  internetowej

www.psm-im.com.pl ) :

1.  Zabrania  się  niszczenia  roślinności  na  terenach  zielonych  osiedla  ( § 16, pkt 21  regulaminu ) .

2.  Zabrania  się  zabaw  i  jazdy  na  rowerach ,  rolkach ,  deskorolkach  itp.  w  parkingach  podziemnych ,  piwnicach ,  korytarzach  i  klatkach  schodowych  ( § 12 , pkt 1 ) .

3.  Dzieci  nie  powinny  jeździć  windami  bez  opieki  osób  dorosłych  ani  wjeżdżać  do  wind  na  rolkach ,  wrotkach  itp.

Chcemy  też  zwrócić  Państwa  uwagę  na  fakt ,  że  ochrona  i  pracownicy  spółdzielni  są  UPOWAŻNIENI  i  ZOBOWIĄZANI  do  zwracania  uwagi  dzieciom  i  wszystkim  osobom  przebywającym  na  terenie  osiedla ,  które  nie  przestrzegają  regulaminu  ( § 18 , pkt a ) .  Będziemy  zatem  wdzięczni  za  reagowanie  na  ich  uwagi  podyktowane  troską  o  poszanowanie  wspólnego  mienia  i  zgodne  współżycie  mieszkańców .

Z  góry  dziękujemy  za  współpracę !

 

 

 

Jun 28, 2016
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

     Mieszkańcy  osiedla

                               przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

PORZĄDEK  NA  TERENIE  PARKINGU  DLA  ROWERÓW

 

     Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  o  Państwa  pomoc  w  uporządkowaniu  parkingu  dla  rowerów.

Stan  techniczny  i  wygląd  niektórych  rowerów  wskazuje ,  że  są  one  od  dłuższego  czasu  nieużywane  lub  porzucone .

Być  może ,  ich  właściciele  nie  mieszkają  już  na  terenie  osiedla  a  pozostawione  przez  nich  rowery  zajmują  niepotrzebnie  miejsca ,  z  których  mogliby  skorzystać  inni  mieszkańcy .

W  związku  z  powyższym  prosimy  właścicieli  rowerów  aby  w  terminie

do  piątku  8-go  lipca

oznaczyli  je  kartkami  z  zapisanymi  numerami  lokali .

Po  tym  terminie  nieoznaczone  rowery  zostaną  usunięte  z  parkingu .

Z  góry  dziękujemy  za  Państwa  pomoc ! 

May 13, 2016
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                            przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

NADZÓR  NAD  PSAMI

I  INNYMI  ZWIERZĘTAMI  DOMOWYMI

 

     Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  przypomina ,  że  zieleńce  na  terenie  osiedla  nie  służą  do  wyprowadzania  na  nie  psów  i  innych  zwierząt  domowych  o  czym  informują  stosowne  tabliczki .

Stanowczo  prosimy  właścicieli  zwierząt  domowych  o  respektowanie  tej  zasady .

Przypominamy  jednocześnie ,  że  -  zgodnie  z  § 15  Regulaminu  Porządku  Domowego  -  mieszkańcy  osiedla  posiadający  zwierzęta  są  zobowiązani  do :

     ·     bezwzględnego  usuwania  wszystkich  zanieczyszczeń  przez  nie  spowodowanych ,

     ·     wyprowadzania  psów  na  smyczy  i  w  kagańcu ,

     ·     przestrzegania  wymogów  sanitarno – porządkowych  by  nie  zagrażały  zdrowiu  mieszkańców ,

     ·     zagwarantowania  zwierzętom  odpowiedniej  opieki  żeby  nie  zakłócały  spokoju  mieszkańcom  osiedla .

Z  góry  dziękujemy  za  stosowanie  się  do  powyższych  zasad !

Oct 20, 2015
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  lokali

                        w  klatkach  schodowych  nr  3 i 4 

                        osiedla  przy  ul. Villardczyków 10

 

WYRZUCANIE  NIEDOPAŁKÓW  PAPIEROSÓW ,

RESZTEK  JEDZENIA  I  ŚMIECI  PRZEZ  OKNA

 

     Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  prosi  o nie  wyrzucanie  przez  okna  czy  z  balkonów  żadnych przedmiotów !  Mieszkańcy  kilku  lokali  na  parterze  znajdują  w  swoich  ogródkach  niedopałki  papierosów ,  resztki  jedzenia  i  śmieci ,  w  miejscach  wskazujących  na  to ,  że  zostały  tam  zrzucone  z  wyższych  kondygnacji  budynku .  Jest  sprawą  oczywistą ,  że  wyrzucanie  przez  okna  jakichkolwiek  rzeczy  jest  niebezpieczne  a  ponadto  psuje  estetykę  osiedla .

Apelujemy  do  poczucia  odpowiedzialności  osób ,  które  ułatwiają  sobie  w  ten  sposób  życie  kosztem  sąsiadów  o  zaniechanie  takich  praktyk !

Pragniemy  też  zwrócić  uwagę ,  że  lżejsze  przedmioty  mogą  być  zrzucane  z  balkonów  przez  podmuchy  wiatru ;  prosimy  zatem  o  nie  pozostawianie  ich  na  balkonach  gdyż  stwarza  to  potencjalne  zagrożenie  dla  osób  znajdujących  się  poniżej .

Z  góry  dziękujemy  za  pozytywną  reakcję  na  naszą  prośbę !

Mar 20, 2015
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  osiedla

                        przy  ul. Villardczyków  8 i 10

 

 

SPRAWY  PORZĄDKOWE

 

Szanowni  Państwo !

     Na  terenie  osiedla  zmieniają  się  co  jakiś  czas  właściciele  mieszkań ;  część  lokali  jest  wynajmowanych  i  naturalną  koleją  rzeczy,  często  zmieniają  się  ich  mieszkańcy .

Pragniemy  w  związku  z  tym  przypomnieć  Państwu ,  a  zwłaszcza  nowym  mieszkańcom ,  o  podstawowych  zasadach  porządkowych  obowiązujących  na  terenie  osiedla .  Są  one  obszernie  omówione  w  Regulaminie  Porządku  Domowego

( regulamin  jest  dostępny  w  naszym  biurze ,  ochronie  osiedla  a  także  na  stronie  internetowej  spółdzielni :  www.psm-im.com.pl ) .

Poniżej  przedstawiamy  tylko  najważniejsze  zagadnienia :

1.  Zwracamy  uwagę ,  że  w  godzinach  22:00  - 6:00  obowiązuje  CISZA  NOCNA .

     Odtwarzanie  muzyki ,  gra  na  instrumentach ,  prace  domowe  powinny  odbywać  się  w  tym  czasie ,  w  sposób  jak  najmniej  uciążliwy  dla  sąsiadów .

     Przypominamy  jednocześnie ,  że  głośne  prace  remontowe  lub  porządkowe  w  lokalach  mogą  być  wykonywane  tylko  w  dni  powszednie ,  w  godzinach  8:00 – 20:00 .

2.  Prosimy  właścicieli  psów  o  wyprowadzanie  ich  na  smyczy  i  w  kagańcu  oraz  przestrzeganie  zakazu  wpuszczania  psów  na  zieleńce  i  plac  zabaw  dla  dzieci .  Przypominamy  również ,  że  właściciele  psów  powinni  sprzątać  pozostawione  przez  nie  odchody  a  także  dbać  o  ich  regularne  szczepienia  ochronne .

3.  Prosimy  o  nie  dokarmianie  ptaków  i  bezpańskich  kotów  na  terenie  osiedla .  Zwierzęta  te ,  zwabione  pokarmem ,  pojawiają  się  na  osiedlu  w  dużej  liczbie ,  zanieczyszczając  je  odchodami  i  stwarzając  większe  ryzyko  zakażenia  mieszkańców  chorobami  odzwierzęcymi .

4.  Prosimy  nie  wyrzucać  przez  okna  czy  z  balkonów  żadnych  przedmiotów .  Mieszkańcy  lokali  na  parterze  znajdują   na  swoich  tarasach  niedopałki  papierosów ,  puszki  po  napojach  i  inne  śmieci .  Lżejsze  przedmioty  mogą  być  zrzucane  z  balkonów  przez  podmuchy  wiatru ;  prosimy  zatem  o  nie  pozostawianie  ich  na  balkonach .

5.  Ze  względu  na  dobrosąsiedzkie  stosunki ,  wszelkie  poczynania  w  częściach  wspólnych  osiedla  -  a  szczególnie  na  klatkach  schodowych  -  powinny  być  uzgadniane  z administracją .  Jeżeli  chcecie  Państwo  dekorować  klatki  schodowe  roślinami  czy  innymi  przedmiotami ,  prosimy  zainteresować  się  czy  nie  będą  one  przeszkadzały  sąsiadom .

     Przypominamy  jednocześnie ,  że  ze  względów  przeciwpożarowych ,  jakiekolwiek  ograniczanie  ciągów  komunikacyjnych  -  zarówno  na  klatkach  schodowych ,  w  korytarzach  piwnicznych  jak  i  podziemnym  parkingu  -  jest  zabronione .

   Prosimy  w  związku  z  tym  o  nie  przechowywanie  na  klatkach  schodowych  rowerów  i  innych  przedmiotów !

     Oprócz  względów  bezpieczeństwa  rowery  utrudniają  utrzymywanie  w  czystości  posadzek  a  także  powodują  zabrudzenia  ścian .

   Prosimy  także  o  usunięcie  z  miejsc  postojowych  w  podziemnym  parkingu  i  korytarzy  piwnicznych  wszelkich  przedmiotów ,  zwłaszcza  łatwopalnych ,  które  stanowią  dodatkowe  zagrożenie  pożarowe  dla  mieszkańców :  tekturowych  pudeł ,  mebli ,  desek ,  opakowań  itp.

     Prosimy  nie  pozostawiać  na  klatkach  schodowych  worków  ze  śmieciami ,  butów  itp.

6.  Podczas  jazdy  w  parkingu  należy  zachować  szczególną  ostrożność  i  minimalną  prędkość .  Z  niepokojem  obserwujemy ,  że  niektórzy  kierowcy  poruszają  się  tam  o  wiele  za  szybko . 

     Prosimy  o  rozwagę !  Do  parkingu  wchodzą  nie  tylko  dorośli ;  często  towarzyszą  im  małe  dzieci .  Wystarczy  chwila  nieuwagi  i ...  SKUTKI  BRAWURY  MOGĄ  BYĆ  TRAGICZNE .

7.  Rodzicom  przypominamy  o  konieczności  nadzoru  nad  dziećmi .  Nie  powinny  one  w  trakcie  zabawy  dewastować  wspólnego  mienia  -  klatek  schodowych  czy  zieleńców .

     Prosimy  również  zadbać  o  zabawki  porzucane  czasem  przez  dzieci  na  terenie  osiedla .  Mogą  one  spowodować  nieszczęśliwy  wypadek ,  szczególnie  po  zapadnięciu  zmroku ;  pamiętajmy ,  że  MIESZKAJĄ  WŚRÓD  NAS  TAKŻE  OSOBY  W  PODESZŁYM  WIEKU ,  o  mniejszej  sprawności ,  słabszym  wzroku  itp.

8.  Prosimy  o  zamykanie  drzwi  prowadzących  do  podziemnego  parkingu  a  mówiąc  dokładniej  -  o  umożliwienie  ich  zamykania  automatycznym  zamykaczom .

     Drzwi  w  podziemnym  parkingu  pełnią  ważną  rolę  ogniochronną  -  w  przypadku  pożaru  mają  uniemożliwić  rozprzestrzenianie  się  ognia  i  dymu  na  wyższe  kondygnacje .  Pozostawianie  ich  w  pozycji  otwartej  stwarza  potencjalne  zagrożenie  dla  mieszkańców  budynku .  Ponadto  otwarte  drzwi  umożliwiają  dostęp  do  parkingu  nie  tylko  jego  użytkownikom  ale  wszystkim  osobom  przebywającym  w  budynku ;  zwiększa  to  ryzyko  kradzieży  lub  włamań  do  samochodów .

9.  Mieszkańcy ,  którzy  goszczą  akwizytorów ,  przedstawicieli  firm  i  organizacji  oferujących  rozmaite  usługi  powinny  dopilnować  aby  po  zakończonej  wizycie  osoby  te  opuszczały  teren  osiedla .  W  przeciwnym  wypadku ,  po  zakończeniu  spotkania ,  akwizytorzy  usiłują  oferować  swoje  produkty  bądź  usługi  innym  mieszkańcom ,  dzwoniąc  bezpośrednio  do  drzwi  ich  lokali .

     Powoduje  do  dyskomfort  sąsiadów  i  poczucie ,  że  osiedle  jest  niewłaściwie  chronione .

10. Pragniemy  też  zwrócić  Państwa  uwagę  na  wyrzucanie  śmieci  -  zwykłe  odpady  eksploatacyjne  ( odpady  zmieszane )  prosimy  wyrzucać  w  zamkniętych  workach  co  pozwoli  zminimalizować  przykry  zapach  w  komorze  śmietnikowej .

     Surowce  wtórne  ( papier ,  szkło  plastik )  należy  wrzucać  do  przeznaczonych  do  tego  celu  pojemników .  W  przypadku  odpadów  papierowych  i  plastikowych  prosimy  zadbać  o  to  aby  zajmowały  jak  najmniejszą  objętość  poprzez  ich  zgniatanie .

 

MAMY  NADZIEJĘ ,  ŻE  POWYŻSZE  PROŚBY  I  UWAGI  PRZYJMIECIE  PAŃSTWO  ZE  ZROZUMIENIEM  ZA  CO  Z  GÓRY  DZIĘKUJEMY !

        

 

Mar 3, 2015
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  lokali

                        w  klatce  schodowej  nr  4 

                        osiedla  przy ul. Villardczyków 10

 

WYMIANA  VIDEODOMOFONÓW

 

   Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że

od  wtorku  3-go  marca

rozpocznie  się  wymiana  videodomofonów  w  Państwa  mieszkaniach .

Pracę  będzie  wykonywała  firma  „ ELEKTROINSTALACJE ,  Tomasz  Sobczak ” ;  tel.  602 257 219 .

Prosimy  o  indywidualne  uzgadnianie  z  panem  Sobczakiem  terminów  wymiany  aparatów .

Nowa  centrala  będzie  umożliwiała  otwieranie  drzwi  wejściowych  na  klatkę  schodową  nie  tylko  przy  pomocy  indywidualnych  kodów  wybieranych  na  klawiaturze  ale  również  kluczy  elektronicznych ,  które  otrzymaliście  Państwo  w  roku  ubiegłym .

Prosimy  o  udostępnienie  tych  kluczy  panu  Sobczakowi  w  chwili  instalacji  nowych  aparatów  w  mieszkaniach  w  celu  ich  zaprogramowania  w  centrali  przy  drzwiach  do  klatki  schodowej .

 

Dodatkowe  klucze  są  dostępne  w  naszym  dziale .

Cena  1  sztuki :  15,00 zł  +  23% VAT  =  18,45 zł .

Jan 2, 2014
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

W związku ze zmianą stawek wysokości opłat z tytułu wieczystego użytkowania dla nieruchomości przy ul. Villardczytków 8 i 10 przesyłamu Państwu informację w tej sprawie z proścbą o zapoznanie się z jej treścią.

 

Apr 4, 2013
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Warszawa,  03.04.2013r
Szanowni Mieszkańcy,   
        W  nawiązaniu  do    Ustawy   z dnia  1 lipca 2011r.  o  zmianie  ustawy  o utrzymaniu  czystości i porządku w  gminach  ( Dz. U. 2011 nr 152 poz.897 )  oraz   Uchwał  podjętych przez  Radę Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 7 marca 2013r. ( Uchwała Nr LI/1497/2013; LI/1498/2013 i LI/1499/2013 )  informujemy, iż od  1 lipca 2013r. obowiązek  zorganizowania  odbierania   odpadów  komunalnych  od  właścicieli  nieruchomości  przejmuje  gmina.

Feb 1, 2012
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

ZMIANA  SERWISU  WIND

Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że  od  dnia 01 lutego 2012r. konserwacją  wind  będzie  się  zajmować  firma ThyssenKrupp  Elevator
telefony  pogotowia :  801 447 070 ,  606 958 206

Jan 30, 2012
Kategoria: osiedle Villardczyków 10
PSM Idealne Mieszkanie przekazuje do Państwa wiadomości wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców w sprawie ochrony osiedla.
Dec 14, 2011
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Szanowni Państwo,

Od dnia 02.01.2012r. w PSM „Idealne Mieszkanie” zostanie uruchomiony internetowy dostęp do indywidualnych kont lokali.

Dec 5, 2011
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

„ VECTRA ” -  NOWY  OPERATOR  TELEKOMUNIKACYJNY

 Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że  osiedle  zostało  podłączone  do  sieci  nowego  operatora  telekomunikacyjnego  -  firmy  „ Vectra ”  ( www.vectra.pl ) .
Firma  „ Vectra ”  świadczy  następujące  usługi :
• odbiór  programów  telewizji  kablowej
• szerokopasmowy  dostęp  do  internetu
• połączenia  telefoniczne .
Na  podstawie  przekazanych  nam  wiadomości  informujemy ,  że 
„ Vectra ”  zacznie  świadczyć  usługi  na  terenie  osiedla  w  ciągu  kilku  dni .
Szczegółową  ofertę  przedstawi  Państwu  przedstawiciel  tej  firmy .

Aug 12, 2010
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

Mieszkańcy  lokali w  klatce  schodowej  nr  6 osiedla  przy  ul. Villardczyków 10

ZMIANA  KODU  WEJŚCIOWEGO

Dział  Eksploatacji  „ Południe ”  uprzejmie  informuje ,  że  z  powodu  awarii  i  związanej  z  nią  wymiany  centrali  videodomofonu  uległ  zmianie  kod  umożliwiający  otwieranie  drzwi  wejściowych  na  klatkę  schodową  bez  używania  klucza .
Informację  o  nowym  kodzie  znajdziecie  Państwo  w  swoich  skrzynkach  pocztowych .

Oct 28, 2009
Kategoria: osiedle Villardczyków 10

W dyspozycji Spółdzielni znajdują się jeszcze wolne miejsca postojowe w parkingu podziemnym budynków przy ul. Villardczyków 8 i 10.

W okresie od 01 października 2009 r. do 31 marca 2010 r. w ramach jesiennej promocji proponujemy Państwu sprzedaż miejsc postojowych w parkingu podziemnym na atrakcyjnych warunkach ratalnych.

Poprzednia strona: Dokumenty do pobrania
Następna strona: rozliczenia